AMD Ryzen 7 İşlemcilerin Türkiye Fiyatları Belli Oldu

Gündemin önemli başlıklarından birisi olan AMD Ryzen 7 işlemci modellerinin kısa bir zaman dilimi içerisinde herkesi etkiler bir hale gelmesi ve aynı zamanda oyundan ziyade performans tutkunları için yeni nesil seçenekler sunacak olan bu işlemcinin fark yaratan özelliklerinden bir süre öncesinde bahsetmiştik. Şimdilerde ise durum biraz daha farklı hale geldi.

Normal şartlarda bu tip donanımlarda genelde oyun performansı aranız ancak Ryzen 7 serisi, özellikle ofis bilgisayarlarında ya da bu gibi performans gerektiren bilgisayarlarda kullanılacak olan bu işlemci modelinin ülkemizde satılacağı fiyat seçenekleri de modelleri ile birlikte açıklanarak aslında bu donanımı bekleyenlerin merakları da çok ciddi anlamda giderilmiş durumda.

AMD Ryzen 7 İşlemci Türkiye Fiyatları

Performans anlamında ve aynı zamanda uyumluluk anlamında birçok şekilde avantajları bizlere sunan bu işlemci modelinin kısa zaman içerisinde çok ciddi anlamda popüler donanım modelleri içerisinde yer alacağını da net bir şekilde söyleyebilirim sizlere. Fiyat seçeneklerini inceleyecek olursak;

Ryzen 7 1800X
3.6GHz baz frekansı
4.0GHz Boost
95 Watt
Fiyat: 529 dolar

Ryzen 7 1700X
3.4GHz baz frekansı
3.8GHz Boost
95 Watt
Fiyat: 419 dolar

Ryzen 7 1700
3.0GHz baz frekansı
3.7GHz Boost
65 Watt
Wraith Spire dahili soğutucu
Fiyat: 349 dolar

şeklinde bir sıralama söz konusu durumda. 3 ayrı frekans tipi ve Boost seçeneği ile gelecek olan işlemci modelinin kısa zaman içerisinde daha da fazla ön plana çıkacağını düşünüyoruz.

Bir cevap yazın