Rehber

AliExpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?

Merhaba arkadaşlar gitgide küreselleşen dünyada insanlar artık tek bir ülke gibi insanların  ihtiyaçlarını karşılamak adına birtakım işbölümleri oluşturmakta. Kimi ülkeler tarım , Kimisi teknoloji kimisi hizmet kimisi hammadde sağlayarak bir bütün oluşturmaktalar…

Ülkeler vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılayadıklarından ötürü karşılıklı  ticaret yapmaktalar.

Bizde Size bu ticaretin Aliexpress.com (Tekli alım) , AliBaba.com(Stok alım ) olan kısmından birtakım şeyler bahsedeceğim…

Alibaba Aliexpress arasında ne fark var? 

Aliexpress tekli kullanıcıya ürün satabilirken ;Alibaba iste çoklu stok halinde ürün satımını sağlar. Alibabadan sipariş verebilmek için birtakım şirket evrakları ve başka evraklar gereklidir.

Çinli abilerimiz dünyada birçok ürün salmaktalar. Ürünlerin birçoğu kalitesiz gibi olsada artık kaliteli standartlarını yukarı çekmiş iyi ürünlerde bulunmaktadır. Vede bunları en iyi şekilde dünyaya yayan aracılar vardır. Ebay , Amazon , Aliexpress , Alibaba , Wish gibi siteler bulunmaktadır.

Bunların çalışma prensibi üretici firmaların ürünlerini ( Gittigidiyor , SanalMarket.com) gibi sistemlere benzer şekilde satış yapmaktalar.

Aliexpress Nasıldır ? Güvenilir Mi ?

Sonuç Olarak ; Para ortak sistem havuzuna konularak ürün satın alan kişiye ulaştığı anda ve alıcı ” parayı aktar ” butonuna tıklamadağı takdirde para ortada kalır ve ardından satıcıya aktarım sağlanır.

Ayrıca parayı karşıya yollamak için VİSA  ve Master kart geçerlidir. Yani eskisi gibi Paypal Kullanmıyorlar. Güvenilirlik olarak birçok güvenlik sertifikasıyla çalıştığından bir sorun olacağını düşünmüyorum. Tabiki bilgisayarınızdaki virüslü uygulamaları kaldırmanız gerekmektedir.

Burada dikkat etmeniz gereken kısım ;

Satın alacağınız ürünün SATICI PUANI VE DİĞER KİŞİLERİN BU SATICI HAKKINDAKİ YORUMLARI…Türkçe yorum yapanlar olduğunda ürünü teslim alındığına  dair resim ve ibareler mevcut oluyor.Bunları kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca Türkiye ye kargo gönderiyorlar mı Kargo Bedeli Dahil olanları mümkünse tercih ediniz kargo ücretli olduğunda fiyatları epey arttırabiliyor. Eğer yüksek meblalı ürünler aldığınızda satıcıyla iletişime girip Ürün fiyatının düşürmesini talep edebilirsiniz..

Ürün Çeşidine göre 15 – 45 Arasında elinize ulaşabilir.

Screenshot_8

Screenshot_9

Aliexpress ile ilgili sorularınızı yorum bölümüne bırakabilirsiniz.

4 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top