Ana sayfa Rehber Aliexpress Nasıldır ? Güvenilir Mi ?

Aliexpress Nasıldır ? Güvenilir Mi ?

Merhaba arkadaşlar gitgide küreselleşen dünyada insanlar artık tek bir ülke gibi insanların  ihtiyaçlarını karşılamak adına birtakım işbölümleri oluşturmakta. Kimi ülkeler tarım , Kimisi teknoloji kimisi hizmet kimisi hammadde sağlayarak bir bütün oluşturmaktalar…

aliexpress alış veriş ücretsiz kargo vergi öder miyim

Ülkeler vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılayadıklarından ötürü karşılıklı  ticaret yapmaktalar.

Bizde Size bu ticaretin Aliexpress.com (Tekli alım) , AliBaba.com(Stok alım ) olan kısmından birtakım şeyler bahsedeceğim…

  • Alibaba Aliexpress arasında ne fark var? 

Aliexpress tekli kullanıcıya ürün satabilirken ;Alibaba iste çoklu stok halinde ürün satımını sağlar. Alibabadan sipariş verebilmek için birtakım şirket evrakları ve başka evraklar gereklidir.

Çinli abilerimiz dünyada birçok ürün salmaktalar. Ürünlerin birçoğu kalitesiz gibi olsada artık kaliteli standartlarını yukarı çekmiş iyi ürünlerde bulunmaktadır. Vede bunları en iyi şekilde dünyaya yayan aracılar vardır. Ebay , Amazon , Aliexpress , Alibaba , Wish gibi siteler bulunmaktadır.

Bunların çalışma prensibi üretici firmaların ürünlerini ( Gittigidiyor , SanalMarket.com) gibi sistemlere benzer şekilde satış yapmaktalar.

  • Aliexpress Nasıldır ? Güvenilir Mi ?

Sonuç Olarak ; Para ortak sistem havuzuna konularak ürün satın alan kişiye ulaştığı anda ve alıcı ” parayı aktar ” butonuna tıklamadağı takdirde para ortada kalır ve ardından satıcıya aktarım sağlanır.

Ayrıca parayı karşıya yollamak için VİSA  ve Master kart geçerlidir. Yani eskisi gibi Paypal Kullanmıyorlar. Güvenilirlik olarak birçok güvenlik sertifikasıyla çalıştığından bir sorun olacağını düşünmüyorum. Tabiki bilgisayarınızdaki virüslü uygulamaları kaldırmanız gerekmektedir.

  • Burada dikkat etmeniz gereken kısım ;

Satın alacağınız ürünün SATICI PUANI VE DİĞER KİŞİLERİN BU SATICI HAKKINDAKİ YORUMLARI…Türkçe yorum yapanlar olduğunda ürünü teslim alındığına  dair resim ve ibareler mevcut oluyor.Bunları kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca Türkiye ye kargo gönderiyorlar mı Kargo Bedeli Dahil olanları mümkünse tercih ediniz kargo ücretli olduğunda fiyatları epey arttırabiliyor. Eğer yüksek meblalı ürünler aldığınızda satıcıyla iletişime girip Ürün fiyatının düşürmesini talep edebilirsiniz..

Ürün Çeşidine göre 15 – 45 Arasında elinize ulaşabilir.

Screenshot_8

Screenshot_9

Aliexpress ile ilgili sorularınızı yorum bölümüne bırakabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. küçük alışverişlerde sıkıntı yok ama sakın büyük alışveriş yapmayın bu site kesinlikle satıcının yanında olan bir site benim başıma geldi kimsenin başına gelsin istemem

    • Herkes farklı deneyimler yaşamış olabilir ama şüphesiz ki Türkiyedeki muadillerinden kat ve kat daha iyi olmaktadır.

  2. merhaba ben justin bieber purpose tour sweat aldım ama satıcının sevkiyat onaylama bölümünde 8 gün filan yazıyor araştırdığımda ise 8 gün içinde satıcının sevkiyata vermezse ürün iptal olurmuş vermezse param geri yatar mı hesabıma ???? birde alıcılar mutlu türkiyeden alan filan mutlu ne kadar süre içerisinde sevkiyata veriyorlar kaç gün sürüyor????

    • Aliepxress gerçekten çok güzel bir firma sıkıntılı durumlarda Dispute açarak paranızı iade edebilirler. Ayrıca çok daha fazla ürün Alıp puanınızı(güvenlirlik) A1 a2 a3 gibi arttırabilirsiniz.. para iadesi daha fazla olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here