Akım Koruyucu Priz Çeşitleri Ve Faydaları

Merhaba arkadaşlar  Türkiye şartlarında teknolojik aletlerin ömürleri kısa olabiliyor bunun sebebi elektrik sistemlerimizin eski nesil olması ve yenilenmemesi… kimi zaman alternatif akımın oluşturduğu sebeplerde, Dalgalı bir şekilde gelmesinden ötürü cihazlar kendini koruma altına alabiliyor… Bünyesinde bulunan sigorta sayesinde cihazların bu aşırı voltaja olan mukavemetini artırabiliyor.Kimi zaman ise yüklü miktarlar vermiş olduğumuz cihazlarımız gözlerimizin önünde hayata veda edebiliyor. Bu yazımızda yapabilecekleriniz hakkında kısa bilgiler vereceğim.

Başıma gelen küçük bir durum ve Çözümü ; Evimde 1 Aylık HP Pavillion 500-508NT masaüstü bilgisayarım yoğun elektiriğin dalgalı gelmesinden ötürü kendini korumaya almış bundan dolayı  sadece küçük bir ışık yanarak hiçbir görüntü emaresi gelmemişti..

Ardından cihazımın Power tuşuna 10 Saniye basılı tutarak ( Fişten Çekildikten sonra) için de bulunan statik elektriği dışarı atıyoruz. Akabinde 1 dk sonra fişi takıp tekrar deniyoruz cihazın çalışmasını bu sayede  sağlamış oluyoruz.

Philips Akım Koruma Prizi
Philips Akım Koruma Prizi

Bundan sonra bu olayın tekrarlamaması için cihazın bağlı olduğu  Çoklu prizin giriş kısmına akım korumalı priz takarak birçok cihazı çok iyi bir şekilde koruyabilirsiniz. Eğer oturduğunuz yerde akımlar çok dalgalı ise Evinize Regulatör almanız sizin yararınıza olacaktır. Apartmandaki elektrik sisteminizi vede sigortalarınızı kontrol ettirerek olası yıldırım düşmesi sonucu topraklama durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Muhakkak evinizde Paratoner montajlamalısınız.

Hirdavat_10155996
Schneider Akım Koruma Prizi

Piyasada En iyi Akım Korumalı Priz markaları ;  Tunçmatik , Belkin , Philips , İnca ,Schneider . Çin malı çakma ürünler kullanarak işinizi şansa bırakmayınız

TAVSİYEM YERLİ VE MİLLİ OLAN TUNÇMATİK den yanadır.

Bir cevap yazın