Rehber

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatımızın önemli bir araştırma konusu olmaya başlayan akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler konusuna objektif bir şekilde yaklaşarak ilk defa akıllı telefon alacak ya da mevcut telefonunu daha iyi bir model ile değiştirecek olan okuyucularımıza önerilerimiz olacak. Artık her marka birbirinden kaliteli modeller geliştiriyor ve rekabet ortamını ciddi şekilde arttırıyor.

Akıllı telefon seçenekleri içerisinde özellikle yeni nesil telefonlar dikkatleri çektiği gibi genel olarak ülkemiz genelinde insanların en çok dikkat ettiği marka Apple olarak dikkatleri çekiyor ki telefon artık herkesin hayali durumuna geldi. O derece bir etkisi var. Biz şimdi sizlere bu anlamda seçenekler sunmak istiyoruz.

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Öncelikle her ne olursa olsun yeni nesil telefonlar almaya özen gösterin. Bu şekilde uzun süre modası geçmeden kullanırsınız.
  2. Performans dediğimiz zaman ilk seçenek RAM. Cihazınızın RAM kapasitesini ne kadar yüksek tutarsanız uzun vadede sorun yaşamazsınız.
  3. Dahili depolama alanı yine önemlidir. Hafıza kartı ile yükseltilebilen telefonlar tercih ederseniz çok daha rahat edersiniz.
  4. İşlemci modellerinde günümüzün demirbaşı Qualcomm Snapdragon. Bu markayı kullanan markalar sayılı. Bu nedenle araştırmanız gerekecek.
  5. Kamera dediğimiz zaman ise yine yüksek çözünürlüğe sahip telefonlar tercih etmeniz önerilir. HDR özellikli kameralar günümüzde ön planda.
  6. Kullanım açısından 5.5 inç boyutlarına sahip telefonlar günümüzde favori duruma geldi arkadaşlar.
  7. Oyun oynamak isteyenler ise grafik işlemcisi kullanan cihazlar tercih etmek durumundalar.

Telefon almadan önce AnTuTu puanlarını da inceleyerek seçim yapmanız sizler için avantaj teşkil edecektir dostlar.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top