Ana sayfa Rehber Akıllı Saat Tavsiyeleri

Akıllı Saat Tavsiyeleri

Cep telefonlarından sonra taşınabilir teknoloji ürünlerinde sırayı akıllı saatler aldı. Cep telefonlarında yer alan iOS ve Android işletim sistemi başta olmak üzere akıllı işletim sistemlerinin saatlere tatbik edilmesiyle yeni bir akım başladı. Akıllı saatler artık günlük yaşantıda insanların ihtiyacı olan sosyal medya bildirimleri, günlük vücut performansı takibi, alarm, farklı tasarım görünümleri gibi ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Akıllı saat ürünlerinde öncülük yapan firmalar Google, Samsung ve Apple. Bu firmalar sahip oldukları sinerji ve birikimi cep telefonlarından akıllı saatlere taşıdı. Teknoloji gün geçtikçe hayatımızda daha çok yenilik getirecektir. Teknolojide 3D sanallaştırma, drone, 3D Görüntü sistemleri üzerinde çalışılan konular. Belki de 50 yıl sonra tamamen sanal bir çağda ve robotların insanlardan üstün olduğu bir ortamda yaşayacağız.

Akıllı Saat Önerisi: Şarj mı Marka mı?

Akıllı saatler üretildiği zaman birçok kişinin ilgi gösterdiği teknoloji aletleri oldu. Özellikle koşu yapanlar, kondisyon tutanlar, ben sosyal medya olmadan yapamam diyenler artık kollarından bu saatleri ayırmıyorlar. Akıllı saatlerin her birinin farklı bir özellikle bir adım öne çıktığını görmekteyiz. Kimi saatler alarm özelliği ile, kimisi uzun şarj süresi ile, kimisi tasarımı ile taktir kazanmaktadır.

Akıllı saatlerde en sık karşılaşılan sorun şarj miktarıdır. Şarj edilen bu saatler yoğun kullanıldıklarında 1-5 gün arasında ömürle gitmektedir. Bu durum sürekli şarj etmek istemeyen kişilerin canını sıkmaktadır. Ayrıca klasik saatlerin yıllarca giden pilleri ile karşılaştırıldığında kısa giden şarj süresi saat için aykırı bir durumdur.

Son zamanlarda adını sık duyduğumuz Vector Watch akıllı saatler 30 gün gidebilen şarj süresi iddiasına sahip. Ayrıca metal ve kayış gibi farklı kordonların yanında ekran oldukça estetik ve farklı arayüz kullanma şansı da olan Vector saatler böyle giderse çok daha fazla yayılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here