Rehber

Airties Air 5760 Modem İncelemesi

Kim derdi ki bundan tam 11 yıl önce Kosgeb yardımıyla İtü Maslak Kampüsünde küçük bir enstitüde temelleri atılan Airties firması 2014 yılında internet erişiminde zirveleri yaşatacak Air 5760 modemi piyasaya sokacak. Bu fevkalede Air 5760 modemin tüm özelliklerini sizlere anlatacağım ama önce Airties‘ın başarısından küçük bir anekdot aktarmak istiyorum.

Airties 2013 yılı resmi rakamlarına göre Dünya üzerinde tam 8 milyon ağ teknolojisi cihazının kurulumunu tamamlamış durumda. Bu gerçekten azımsanamayacak bir başarı. Yerli bir firma olması dolayısıyla da ülkemizde sektörün önde gelen markası haline gelmiş durumda.

Airties Air 5760’ın Teknik Özellikleri

1. Wireless  802.11 Ac donanımı ilk kez bu üründe deneniyor.

2. Adsl / Vdsl ve Fiber İnternet alt yapısına %100 uyumlu.

3.Bilindik kaba modemlerin aksine ince tasarımıyla şıklık yaratıyor.

4. 1.6 Gbit’e kadar çıkarak kullanıcılarına İnternet hızında zirveleri tattırıyor.

5. 4 adet Gigabit Ethernet portu bulunmakta.

6. 2 adet USB girişi ile alanında zirvede.

7.Bittorent Client seçeneği ile açık pc olmadan data transferi teknolojisi.

8. Alanında tartışmasız en güçlü modem konumunda.

9. Liste fiyatı 370 tl.

Wireless 802.11 Ac Nedir?

Airties Air 5760‘ın en kritik özelliklerinin baında gelir. Kısaca 802.11 Ac teknolojisi sayesinde kablolu bağlantılarla sağlanan Gigabit bağlantı hızını Kablosuz (Wi-fi) bağlantılarda da yakalamayı sağlayan teknolojidir. Yeni nesil cihazlarda vazgeçilmez konumdadır. Kablolar artık tarihe karışmalı.

Air5760 nasıl kurulur

Modemde 2 Adet USB Girişi Ne işe Yarar?

Bir porttan yazıcınızı ağınızdaki bilgisayarlarınızla paylaşırken diğer porta da Harici Harddisk bağlayarak dosya transferi yapabilirsiniz.

Bittorent Client Nedir, Ne İşe Yarar?

Air 5760‘ın bana göre en önemli yeteneği budur. Öyle ki bilgisayarınızı hiç açmadan Usb portundan bağladığınız taşınabilir diskinize Torrent üzerinden dosya transferi yaparak hem zamandan tasarruf eder hemde elektrik sarfiyatından kurtulursunuz. Eğer ki sizde bir torrent canavarı iseniz bu modem tam size göre.

Ayrıca hem kolay kurulumu hemde kullanılabilir arayüzüne birde Airties Kalitesi eklenince Air 5760 için 370 tl verilebilir mi ne dersiniz?

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top