Airties Air 4430 İle Kablosuz Sinyal Artırmak

Biz Türk ailelerinin yaşadığı kronik sorunlardan biride evimizde görev yapan modemin kablosuz sinyallerinin diğer odalara ulaşmaması durumudur. Ya hiç ulaşmaz yada iş görecek seviyede olmadığından sizi kanser eder. Yıl olmuş 2016 salonda takılı internet modemim bir zahmet yatak odamda yatağıma uzandığımda rahat rahat internette sörf yapabilecek seviyede olsun istiyorum, çok mu şey istiyorum? Neyse ki bu tarz durumlar için üretilmiş sadece elektrik prizine takarak Wifi sinyalimizi güçlendirebileceğimiz bir alet icat edilmiş. Hazırsanız başlayalım.

Airties Air 4430 300mbps 3 Port Menzil Genişletici Kurulumu

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki bu cihazı rahatlıkla kurabilmeniz için ana modeminizde de wps özelliğinin mevcut olması gerekiyor. Ayrıca mevcut routerınızın markası da Airties ise tadından yenmez.
Kurulum için yapmanız gereken tek şey; mevcut modem ile aynı anda bu cihazında üzerinde bulunan wps tuşuna basmak ve yeşil ışığın yanmasını beklemek. Eğer yeşil ışık yanıyorsa bağlantı tamam ve kablosuz sinyal gücü yüksek demektir.

Editör Yorumu:

Dezavantajlarından bahsetmek gerekirse; bir defa kapatmak istediğiniz de prizden çıkarmak zorundasınız üzerinde bir power tuşu olabilirdi. Ayrıca farklı modellerle çok uyumlu çalıştığı da söylenemez fakat bütün bunlara rağmen bu tarihte alınan en iyi fiyat 79 Tl fiyatı, performansı ve pazarda neredeyse tek başına olması sebebiyle kesinlikle tercih edilebilir bir ürün.

7 Yorum
 • Ben de superonline geçtim.huwaei 255s marka modem verdiler fakat bu modemle wps üzerinden eşleşme olmadı.Kablo ile denedim fakat arayüze de girmedi.Reset atıp her iki yöntemi denedim yine olmadı.Başka bir fikriniz var mı? Şimdiden teşekkürler

  • Hocam superonline müşteri hizmetlerinden teknik destek alsanız daha sağlıklı olacaktır.

 • çok boktan bir cihaz bilgisayara Ethernet kablosuyla bağladım. giriş adresini yazdım air.local gibi bir şey kullanıcı ekranı gelmedi. wps siz nasıl kurulur yazmamışsınız. wps ile kurulum o kadar kolay olsa onu denerdik. oda zor

 • Merhabalar.
  Ciddi bir sıkıntı içindeyim, içinden nasıl çıkacağımı bulabilmiş değilim. Geçen hafta Superonline ile olan üyeliğimi sonlandırıp kablonete geçtim. Gelen Infinity modem için yapılması gereken ayarları yaptım ancak Airties 4430 bu sefer otomatik olarak bağlanmadı ve x kısmında turuncu ışık yandı. Bunun üzerine ethernet ile bağlantı sağlayarak kendim kablosuz ağımı seçeyim istediğimde ise, arayüze bağlanamadığımı gördüm. IP açılmıyor bir şekilde. Netmaster’ı arayarak işlemlerimin doğru olduğunu ve bağlanması gerektiğini teyit ettim.

  Cihaz bozulmuş olabilir mi sizce? Geçen hafta başka marka bir modemde sorun yokken, bunda neden sorun oluyor olabilir? En önemlisi, Airties arayüzüne girememe sebebim ne olabilir?

  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • Uyumlu çalışmadığı konusunda katılıyorum. Modem ya da routerda wps olması zorunluluğu ise yok yanılıyorsunuz. Zte wps destekli modemimde uyumlu çalışmaz ip dağıtamazken exper marka fii tarihinden kalma wps butonsuz modemimle manuel kurulum sonucu %90 uyumlu çalışıyor, niye %90 derseniz; ap’nin yanındayken iyi modemin yanına/yakınına geçince bağlantı olmasına rağmen internete çıkamıyor, halbuki aynı ip blogundalar. Modemi resetleyince sorun geçici halloluyor. Uyumsuzluk sorunu olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın