Ana sayfa Rehber Ağ Bağlantısında Ethernet Seçeneği Gözükmüyor

Ağ Bağlantısında Ethernet Seçeneği Gözükmüyor

Bilgisayarlarımızın internete sorunsuz bir şekilde bağlanması hepimiz için son derece önemli. Ancak zaman zaman bilgisayarlar donanımsal arızaları yada yazılımsal eksiklikleri yüzünden internete çıkış noktasında sorunlar çıkarabiliyorlar. Özellikle uzun süre laptopunuzdan kablosuz wifi yardımı ile internete bağlandıysanız ve bir süre sonra ethernet kablosu kullanarak internete bağlanmanız gerektiğinde ağ bağdaştırıcılarınızın çalışmadığını görebilirsiniz. Peki Ağ bağdaştırıcıları içerisinde Ethernet seçeneğini bulamıyorsak ne yapmalıyız? Hazırsanız başlayalım.

Yerel Ağ Bağlantısı Simgesi Yok

Windows tabanlı işletim sistemlerine ait bilgisayarlarda ağ bağdaştırıcısı çeşitlerinde bir eksik var ise bunun tam olarak iki sebebi olabilir;

1-) Ethernet sürücünüz bozuk yada silinmiş

2-) Ethernet sürücünüz sağ tuş marifetiyle devre dışı bırakılmış.

Bu iki ana sorunda çözülebilir işler. Şayet ethernet sürücünüz bozuk yada silinmiş ise güncel ethernet driver’ınızı internettten bulup indirin. Böylelikle Ethernet simgesi görünür hale gelecektir.

Bunun dışında ethernet ağ bağdaştırıcınız yani yerel ağ bağlantınız devre dışı bırakılmış ise; yerel ağ bağlantısı simgesinin üzerine gelip sağ tuş marifetiyle “etkinleştir” yapabilirsiniz.

Ağ bağdaştırıcısı ayarlarına nasıl ulaşırım?

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızdan masaüstü – ağ bağlantıları – sağ tuş – özellikler yolunu izleyerek bağdaştırıcı ayarlarına geçiş yapabilirsiniz. Hepsi bu kadar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here