Adobe After Effects Ne İşe Yarar?

Adobe After Effects, Adobe firması tarafından geliştirilmiş ve adı üstünde anlaşılacağı gibi efekt eklemek için kullanılan programdır. Bu uygulama karşımıza daha çok videolarda karşımıza çıkar. Videolar üzerinde eklemeler veya değişiklikler yapılarak karşımıza kullanıcının zevkine göre sonuçlar alabiliriz . Görsel efektler sayesinde video üzerinde arka plan ile oynanarak gerçekçi sahneler elde edilebilmektedir. Aslında baktığımız zaman video üzerinde efekt eklemek veya efekt çıkarmak için kullanılır . Video ile ilgili aklımıza ne geliyorsa yapabileceğimiz video sihirbazıdır. Hareketli grafikler ve animasyonlar eklenebilmektedir.

Bu programla 3 boyutlu çalışmalar yapılmaktadır. Elimizde bulunan videoları birleştirmek , video da bulunan sesi değiştirmek yada kaldırma işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Elimizde bulunan fotoğraflarla slayt şeklindeymiş gibi video hazırlanabilir. Hareketli grafikler ve renk düzenleme işlemleri de aynı zamanda yapılabilmektedir. Bu program birçok alanda kullanılmaktadır.

Adobe After Effects’in Kullanım Alanları

Bunların başında sinema sektörü gelmektedir. Video üzerinde arka plan değiştirilerek mükemmel görüntüler oluşturulabilmektedir. Filmlerin silahla çatışma sahneleri , araç patlatma , kan sıçraması gibi olaylar bu program ile kolaylıkla sağlanmaktadır.Reklam ve program sektöründe kullanılmaktadır. Reklamların jeneriklerinde, web sitelerinde , bilgisayar oyunlarında da karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde ilerleyen teknoloji ile birlikte bu programın kullanılması ilerlemekte ve daha iyi yenilikler getirilerek birçok sektörde daha iyiyi yakalamak adına güzel işler çıkarılmaktadır. Baktığımızda bir filmde kullanılan efektler ne kadar inandırıcı olursa izleyiciyi o kadar etkiler. Bu ve bunun gibi programların iyi kullanılması sektörleri olumsuz yada olumlu olarak etki eder.Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yeşil zemin yok edilerek yerine heyecan yaratmak için görüntü yerleştirilmiştir. Bu program sayesinde fazla bütçeye de gerek kalmamaktadır.

adobe affer effect kullanım alanları

Bir cevap yazın