8 Adımda Youtube’da Popüler Bir Kanal Oluşturun

Öncelikle şunu bilmemiz gerekiyor ki son dönemlerde Youtube’da kanal açanların yaş aralığı 11-15’e kadar düştü. İşin aslına bakarsanız Youtube’da birçok kanalın popüler hale gelmesinin asıl sebebi de ergen olarak tabir edebileceğimiz bu tayfanın aşırı sıkı takipçi olmalarından kaynaklanıyor. Yani birçok kanal gereğinden fazla şişirilmiş durumda. Hal böyle olunca kaliteli ve seviyeli bilgi paylaşımı yapan youtuber bulmakta gerçekten zor. Aslında bu durum yeni bir youtube kanalı açacaklar için bir avantaj teşkil ediyor. Diyelim ki yeni bir youtube kanalı açtınız ve ciddi bir takipçi kitlesi olan süper bir kanal oluşturmak istiyorsunuz. Kanalınızı diğer youtuberlardan ayıracak ve dikkat çekmesini sağlayacak tavsiyelere mi ihtiyacınız var? Hazırsanız başlayalım.

Youtube’da Kitle Oluşturmak Ve Takipçi Arttırmanın Yolları Nelerdir?

1-) Her şeyden önce açtığınız kanal insanlara faydalı olsun. En temel madde bu. Çünkü insanlara faydası olan bir kanal içeriği ve konusu ne olursa olsun takip edilecektir.

2-) Vlog yada video içerik üretmeden önce video konusu ile ilgili geniş bir araştırma yapın. Yani kanalınız ve içerikleriniz bilgi dolu olsun.

3-) Video anlatımlarınızda ne ergenler gibi çok laubali olun ne de çok ciddi. Yeri geldiğinde son derece eğlenceli yeri geldiğinde ise bir filozof kadar ciddi ve öğretici olun.

4-) Kanalınızda yayınladığınız videoların sonunda insanlardan mutlaka yorum bölümünden geri bildirimde bulunmalarını ve kanalınızı takip etmelerini rica edin.

5-) Kanalınıza ait bir blog sayfası açın ve video içeriklerinizi kısa paragraflar yazarak bu blogda tanıtın. Bu işlem videolarınızın arama motorları tarafından daha ilgi çekici bulunmasını sağlayacaktır.

6-) Kanalınıza ait sosyal medya hesaplarını oluşturun. Özellikle Google Plus, Facebook ve Twitter mecralarında mutlaka bulunun ve video içeriklerinizi buralarda da paylaşarak geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyin.

7-) Instagram sayfası açarak buraya özel kısa videolar hazırlayın ve kanalınızın tanıtımına buradan da katkı sağlayın.

8- ) Her videonuzun içerisine benzer konuları anlattığınız videoların linklerini koyarak insanların sizin içeriklerinizde daha fazla vakit geçirmelerini sağlayın.

Etkili ve kitle sahibi bir Youtube kanalı oluşturmak için yapmanız gerekenleri sıraladık. Eğer sizin de aklınızda olan etkili ve bilinmedik bir yöntem var ise yorum bölümüne mutlaka belirtin. Hepsi bu kadar.

Bir cevap yazın