Ana Sayfa Windows 10 Windows 10 Masaüstü Simgeleri

Windows 10 Masaüstü Simgeleri

PAYLAŞ

Windows 10 ile birlikte bildiğimiz Windows iş ve işlemlerinin bir çoğuda değişmiş oldu. Görev yöneticisi, denetim masası gibi bir çok simgenin şekli ve yeri de değişmiş oldu. Bunlardan en basiti ise format atan her insanın ilk yaptığı işlem olan masaüstü simgelerini gösterme/oluşturma işlemidir. Windows 10 sürümünde bu konuda da bir farklılık var. Eski sürümlerde sağ tık masaüstü simgelerini göster şeklinde yaptığımız işlem Windows 10‘da daha farklı. Eğer sizde Windows 10 kurup masaüstünüzde sadece Geri Dönüşüm simgesi görüyorsanız bu rehber tam size göre.

Windows 10 Masaüstü (Desktop) Simgelerini Göster/Gizle 

1-) Normal şartlarda Windows 10 formatı sonrası masüstünüz boş bir şekilde gelir.

Screenshot_1

2-) Masaüstü simgelerini göstermek için alt tarafta bulunan büyüteçten (Windows’u ara) “genel simge” şeklinde arama yaptığımızda “Masasüstündeki genel simgeleri göster veya gizle” simgesine tıklıyoruz.

Screenshot_2

3-) Karşımıza gelen pencereden tıpkı eski Windows sürümlerinde olduğu gibi görüntülenmesini istediğimiz masaüstü simgelerini seçerek Tamam diyoruz.

Screenshot_3

Bu işlem farklı menülerden de yapılabilir ancak standart Windows 10 kullanıcıları için en pratik masaüstü simgesi gösterme şekli bu gibi görünüyor.

Sorun yaşayan arkadaşlar altta bulunan videodan ayrıntılı anlatımı takip edebilirler.

14 Yorumlar

    • gerçekten çok teşekkür edrim allah razı olsun ne muradınız varsa görün sonunda oldu resim için teşekkürler gerçekten çok mutluyum ne diyeceğimi bilmiyorum sırf bunun için okula gitmemiştim sabah 6 dan beri uğraşıyorum çok teşekkürler gerçekten :)))))

  1. masaüstüne sağ tıklayıp kişiselleştir e basın, çıkan ekranda solda temalara tıklayın, sağ tarafta masaüstü simge ayarları çıkacaktır, tıkladığınızda simgeleri masaüstüne gönderebilirsiniz.

  2. kardeşim bunu yapıyorum bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra gene gidiyor. simgeleri küçültüyorum mesela, bilgisayarı kapatıp açıyorum gene eski büyüklüğüne dönüyorlar. sorun nedir ?

  3. ya olmuyor ekranda hıç bısey yok sağ tık yapıyorum kaydırıyorum hıç bişey gelmiyo bi yardım edermısınız

CEVAP VER