Ana Sayfa Rehber iPhone 7 SAR Değerleri Listesi

iPhone 7 SAR Değerleri Listesi

Paylaş

Bildiğiniz gibi son dönemlerin en çok konuşulan konularından bir tanesi iPhone 7 serisi cep telefonları. Geçtiğimiz haftalarda lansmanı yapılan Apple’ın yeni gözbebeği cihazları için Amerika dahil birçok ülkede insanlar kuyruğa girmekten bir hal olmuş durumdalar. Ancak birçok insan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cep telefonlarının teknik özellikleriyle ilgilenirken pek az insan son çıkan iPhone serisi telefonların SAR değeriyle ilgilenir durumda.

Aslına bakarsanız 7/24 yanımızda taşıdığımız cep telefonlarımızın yaydıkları radyasyon oranları da en az kamerasının pikselleri yada işlemci hızları kadar önemli. Peki satın aldığı cep telefonunda SAR değerlerinin de önemli olduğunu bilen ve böyle şeylere dikkat eden elitist tüketiciler için son çıkan iPhone 7 cihazlarının radyasyon seviyeleri ne durumda dersiniz? Hazırsanız başlayalım.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus SAR Değerleri Listesi

iphone-7-plus-sar-values
Sizler için yabancı kaynak sitelerden derlediğimiz yukarıda bulunan infografik aslında her şeyi anlatıyor. Telefonun yalnızca normal kullanımda değil aynı zamanda arama halinde iken gösterdiği SAR değerleri bile farklılık gösterebiliyor. Aynı şekilde cihazın üst kısmı ile gövdesinden sızan radyosyon miktarı bile farklılık göstermekte.

Cep telefonları için izin verilen yasal üst sınırın 2.0 olduğunu varsayarsak, iPhone 7 Sar değeri 1.14, iPhone 7 Plus Sar değeri 1.10 olarak gözüküyor. İlerleyen nesillerde çıkacak cep telefonlarında bu değerlerin daha alt seviyelerde olması dileğiyle. Hepsi bu kadar.

4 YORUMLAR

  1. Bu konu hakkında Trde hiç bir yayın Yokken (sizinaçıklamanız hariç) yurtdışında baya büyük ses getirmiş Apple kendi ana sayfasında açıklamış ve telefonla çok fazla konuşmayın konuşurken hopörleri açarak veya kulaklık takarak konuşun diye haber yapılmış. Peki böyle bi haber yapılmışken Apple’ın kendi sayfasından bunu öğrendikten sonra telefonu geri iade etme hakkımız varmı acaba? Konu hakkında bir fikriniz varmı?

    • Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Şahsi fikrim sadece bu sebepten iade almayacakları ancak en net bilgiyi Apple servislerinden alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here